Özellikler

OvB® - Okul Veli Bilgi Sistemi'ne ait tüm bilgilerin ve özelliklerin yer aldığı sayfadır. Buradan okul otomasyonu ve okul yönetim yazılımımızı görebilirsiniz.

7/24 Destek Veren Tek Okul Veli Bilgi Sistemi!

7/24 Destek Veren Tek Okul Veli Bilgi Sistemi!

OvB® Ne İşe Yarar?

Maliyetleri Azaltmak

Maliyetleri Azaltmak

OvB, standart okul otomasyon ve yönetim yazılımlarından farklı olarak duyuru işlemlerinin çok daha hızlı ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Ayrıca yapılan bu duyurular doğrudan uygulama üzerinden cep telefonlarına, bilgisayarlara ve tabletlere gönderilir. Böylece duyurular için kurumunuza herhangi bir ek maliyet yansıtılmaz. OvB’den faydalanan bir eğitim kurumu, geçen yıl bu özelliği kullanarak sistem üzerinden 1.500.000’ü aşkın duyuru gerçekleştirmiştir. Tüm bu duyuruların SMS ile yapıldığını ve ortaya çıkan maliyeti bir düşünün. OvB tam olarak bu noktada kullanıcılarına büyük ayrıcalıklar sağlar.
Her Şeyi Kolaylaştırmak

Her Şeyi Kolaylaştırmak

Genellikle eğitim kurumlarında sınavların hazırlanması, sınavların değerlendirilmesi ve sınav sonuçları hakkında raporlamaların yapılması için özel birimler bulunuyor. Birden fazla kişiyle yapılan bu işlemler OvB sayesinde yalnızca bir kişi ve 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca ölçme ve değerlendirme gibi komplike raporlamalar OvB modülleri sayesinde çok daha anlaşılabilir bir şekilde hazırlanabiliyor. Tüm bu özellikler kurumuzun zamandan ve bazı giderlerden tasarruf etmesini sağlıyor. Böylece mevcut maliyetleri kurumunuz için daha önemli noktalara yönlendirebilir ve kurumunuzun kalitesini daha da iyi noktalara taşıyabilirsiniz.
İşleri Hızlandırmak

İşleri Hızlandırmak

Günde 8 derse giren ve her ders sonunda öğrencilere ödev dağıtan bir öğretmen düşünün. Öğretmenin her ödev verme işlemi ve bu ödevleri açıklaması için harcadığı zaman ortalama 2 ile 3 dakika arasında olacaktır. Oldukça önemsiz gibi gözüken bu zaman dilimi, bir eğitim dönemine yayıldığında neredeyse yüzlerce saate tekabül edecektir. OvB ile ödev verme işlemleri ortalama 10 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. OvB’den faydalanmayan her eğitim kurumu öğrencilerine ödev verirken binlerce saatini boşa harcar. Ayrıca OvB ile verilen ödevler hem veliler hem öğrenciler tarafından görülür ve eğitimciler tarafından kolaylıkla takip edilebilir.
Tüm Özellikler

OvB®'nin Size Kolaylık
Sağlayacak Tüm Özellikleri

 • IOS ve Android uygulamalarının yanı sıra intenete bağlanabilen tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor olması.
 • Öğretmenlerin OvB aracılığıyla yalnızca öğrencileri takip edebilmesi ve iletişim sağlaması mümkün olurken okul yönetiminin hem öğrenci hem de öğretmenleri takip edebilmesi.
 • Ödevlerin oluşturulması, gönderilmesi, kontrol edilmesi ve gerekli bilgilerin velilere aktarılması.
 • En basit sınavlardan en komplike sınavlara kadar tüm sınav tiplerinin OvB aracılığıyla hazırlanabiliyor olması. Ayrıca sınav sonuçlarının optik okuyucular tarafından otomatik bir şekilde ya da manuel olarak sisteme işlenmesi. Daha önce kullanılmış sınavlardan faydalanılarak yeni sınavların oluşturulması.
 • Eğitim kurumunun halihazırda öğrencisi olmayan kişiler için hazırlanan sınavlarda (Bursluluk sınavı, kayıt yeterlilik sınavı vb.) öğrenci performanslarının değerlendirilmesi.
 • Gerçekleştirilen sınavlar hakkında önemli bilgiler sağlayan değerlendirme raporlarının tek bir tıklamayla hazırlanabilmesi. İstenildiğinde bu raporlamaların velilere de iletilebilmesi.
 • Yalnızca öğrencilerin değil eğitmenlerin de dönemsel performanslarının takip edilebilmesi.
 • Kazanım takiplerinin detaylı bir şekilde hazırlanılması. Müfredatlar ile birlikte değişen ders kazanımlarının öğretmenler tarafından pratik bir şekilde güncellenebilmesi.
 • Çeşitli hedef kitlelere (Tüm eğitim kurumuna, bir veya birden fazla sınıfa, belirli öğrencilere ve öğretmenlere) pratik bir şekilde duyuru gönderilebilmesi. Gönderilen duyurulara dosya eklenebilmesi.
 • Sınav sonuç verilerine göre etüt, özel ders ve ek ders gibi takviye programların oluşturulması. Bu programların velilere iletilmesi ve veliler tarafından takip edilebilmesi.
 • OvB sistemi üzerinden yoklama alınabilmesi ve devamsızlık verilerinin anlık olarak velilere iletilmesi.
 • Zaman aralığı fark etmeksizin öğrenciler ve velilerle yapılan tüm görüşmelerin kayıt altında tutulması. Gerektiği takdirde yetkili kullanıcıların (Müdürler, rehberlik öğretmenleri) bu kayıtlara kolaylıkla ulaşabilmesi.
 • Eğitmenler tarafından gerçekleştirilen duyuruların, ödevlerin, gerçekleştirdiği etüt programlarının ve dönemsel performanslarının yöneticiler tarafından kolaylıkla takip edilebilmesi.
 • Öğrenci servislerine ait detayların oluşturulması ve bu detayların hem velilere hem de servis görevlilerine iletilmesi.
 • Velilerin çocuklarıyla ilgili bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilmesi. Okuldan velilere bilgi aktarımının oldukça hızlı bir şekilde sağlanması. ( Örneğin; velilerin OvB’ye girdiğinde tek bir tıklamayla servis şoförlerini ve öğretmenleri arayabilmesi. Bunlara ek olarak velilerin eğitim gören çocukları hakkında duyuruları, etüt programlarını, ders programlarını, sınav takvimlerini, sınav sonuçlarını ve dönemsel gelişim grafiklerini tek tıklamayla detaylı bir şekilde görebilmesi.)
 • OvB aracılığıyla sınıflara göre yıllık eğitim, yemek, kırtasiye, kıyafet ve gezi gibi planların – ürünlerin oluşturulması. Bunlara dair ödeme planlarının hazırlanması ve ödeme takibinin kolay bir şekilde yapılabilmesi. Bunlar hakkında detaylı raporlara erişilebilmesi.
 • Öğrenciler, etkinlikler ve eğitim kurumu hakkında görsellerin veliler ile paylaşılabilmesi.
 • Okul öncesi eğitim kurumları için özelleştirilmiş OvB Kids versiyonunun mevcudiyeti. Bu versiyon ile eğitim kurumlarında yemek, uyku ve oyun gibi günlük aktivite planlarının oluşturulması.
 • OvB'nin IOS ve Android uygulamaları ile kurum ile ilgili konularda tüm kullanıcıların bildirim alabilmesi.
 • OvB’nin 7/24 canlı destek sistemi ile yönetici, öğretmen ve velilere gerektiği durumlarda destek sağlanması. Bu destek ile sistemin sorunsuz bir şekilde işlemesi.

Hafta içi: 09:00-18:00 / Cmt: 09:00-12:00

İletişime Geçin

Eposta

destek@ovbsistemi.com

Telefon

+90 533 746 7019

Adres

Çağlayan Mah. 2043 Sk.
Mavi Tur 1 Sitesi No:12 Dükkan:3
Antalya /Türkiye