Okul Yönetim Yazılımı Kullanmak İçin 5 Neden

okul otomasyon yazılımı

Günümüzde idari işlerin otonom hale gelmesi ve idareci kadroya kolaylık sağlanması, eğitim kurumlarının özellikle üzerinde durduğu bir konu oluyor. Çünkü günlük sorumluluk olarak nitelendirilen idari işler akıllı ve otomatik bir şekilde gerçekleştirildiğinde, idareci kadronun zamandan tasarruf etmesini sağlıyor. Bu tasarruf, idareci kadronun mevcut eğitim kalitesini, eğitim metotlarını ve kurumun kalitesini artırmak için daha fazla zamana ve kaynağa sahip olmasını sağlıyor. Tam olarak bu noktada devreye okul yazılımı, diğer adıyla okul otomasyonları devreye giriyor. Şu anda piyasada bulunan okul yazılımları, kullanıcılarına pek çok farklı alanlarda fayda sağlamayı amaçlıyor. Temelde tüm yazılımların hedefi aynı olsa da bu yazılımlar sahip oldukları fonksiyonlar özelinde birbirlerinden ayrılabiliyorlar.

Aşağıdaki başlıkları inceleyerek bir okul yazılımı kullanmanın eğitim kurumunuza ne gibi faydalar sağlayabileceğini 5 maddede öğrenebilirsiniz.

1️⃣ Okul Yazılımı İdari İşleri Otomatikleştirir

okul otomasyonu yazılımı
Her şeyi otomatikleştirin!

Söz konusu bir eğitim kurumunun idaresi olduğunda, en çok yer kaplayan husus muhasebe ve tahsilat gibi konular oluyor. Bu hususlar için okul yazılımlarından faydalanmayan eğitim kurumları, tüm bu işlemleri manuel bir şekilde gerçekleştirmek zorunda kalıyor. Yani muhasebenin düzgün bir şekilde yönetilmesi için eğitim kurumunun büyüklüğüne oranla 1 – 3 arası personel bulundurmak, ayrıca bu personelleri tahsilat takibi için de görevlendirmek gerekiyor. Bu da hem kurumunuzda çalışan personellere daha fazla iş yükü yüklüyor hem de tüm prosesin çok daha yavaş bir şekilde ilerlemesine sebep oluyor. OvB’den örnek vermek gerekirse, bu okul yazılımı muhasebe ve tahsilat takibi gibi konuları çok daha akıllı ve otomatik bir kalıba sokuyor.

Muhasebe ile ilgili veriler tek bir akıllı panelin altında toplanırken, ilgili personeller filtreleme ve düzenleme seçenekleriyle tüm bu verilere hızlı bir şekilde müdahale edebiliyorlar. Ayrıca okul yazılımları bu gibi verilerin raporlanması konusunda da personellere büyük bir kolaylık sağlıyor. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra yalnızca tek bir tıklama ile ilgili verilerin raporlamalarını oluşturabilirsiniz. Üstelik raporlara hiçbir efor sarf etmeden veri grafikleri dahi ekleyebilirsiniz.

Tahsilat takibi ve tahsilatlarını geciktiren velilerden bunları talep etme aşaması her kurum için oldukça can sıkıcı bir konu oluyor. Bu konuda okul yazılımlarının kurumlara sağladığı iki farklı fayda bulunuyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi; tahsilat için velilerle kurulan iletişimin çok daha kurumsal bir hal alması oluyor. İkincisi ise; tahsilat işlemlerinin okul yazılımı üzerinden otomatik bir şekilde takip edilebilmesi oluyor.

2️⃣ Okul Yazılımları Eğitim Kurumlarının İletişimini Kurumsallaştırır

okul veli iletişimi
Öğretmen, veli ve öğrenci arasındaki iletişimi OvB Sistemi ile kurun.

İletişim, bir eğitim kurumu için en önemli hususlardan birisidir. Veliler ile kurulan iletişimin kurumsal bir noktada tutulması, hem veliler hem de eğitim kurumu açısından çok daha faydalıdır. Okul yazılımları, sahip oldukları fonksiyonlarla eğitim kurumlarının iletişimini çok daha maliyetsiz ve kurumsal bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar. Standart eğitim kurumlarında velilerle gerçekleştirilen tüm görüşmeler ya SMS yoluyla ya da telefon aramaları yoluyla sağlanır. OvB ise eğitim kurumlarına uygulama üzerinden iletişim kurma fırsatı tanır. Böylece hem eğitim kurumlarının iletişim için ayırdığı bütçe daha önemli kanallara aktarılabilir hem de kronik bir sorun olan iletişim, çok daha kurumsal bir şekilde gerçekleştirilebilir.

3️⃣ Eğitim Yazılımları Eğitimin Kalitesini Artırır

okul yönetim programı
Eğitimde yenilikçi teknolojilere adım atma zamanı!

Eğitim kalitesi, bir eğitim kurumu için en önemli metriklerden birisidir. Eğitimin kalitesini artırmak için hem eğitimcilerin hem de öğrencilerin düzenli bir şekilde takip edilmesi gerekir. Ancak bunu manuel olarak gerçekleştirmek neredeyse imkansız denebilecek kadar zordur ve pek çok hataya gebedir. Bir eğitim yazılımı olan OvB, bu konuda da eğitim kurumlarına benzersiz fonksiyonlar sunar. OvB sayesinde öğrencilerinizin ve eğitimcilerinizin performanslarını haftalık, aylık, dönemlik ve yıllık olarak takip edebilir ve elde ettiğiniz verileri akıllı bir şekilde filtreleyebilirsiniz. Hangi öğrencinin ya da hangi sınıfın hangi derste başarısız olduğunu öğrenebilir, bu öğrenciyi ya da bu sınıfı ilgili etüt planlamalarına dahil edebilirsiniz. Aynı şekilde eğitimciler de OvB sayesinde öğrencilerinin başarı takibini gerçekleştirebilir. Böylece öğrencilerin eksik olduğu tüm konular belirlenebilir ve bu eksiklikler giderilebilir. Üstelik tüm bunlar için kalem kıpırdatmanıza dahi gerek kalmaz. OvB sisteminde saklayacağınız sınav notları, ödevler ve öğrenci bilgileri gibi veriler sayesinde yalnızca butonlara tıklayarak tüm performans takibini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

4️⃣ Okul Yönetim Yazılımı Velilere Anlık Bilgi Akışı Sağlar

okul veli bilgi sistemi
Velileri anında bilgilendirin!

Günümüzde veliler, fiziksel olarak eğitim kurumuna ulaşmadan öğrencileri hakkında tüm bilgilere erişmek istiyor. Veli bilgi sistemi tarzı pek çok yazılım halihazırda kullanılıyor olsa da bunlar çoğu noktada yeterli olmuyor ve veliler, eğitim kurumlarıyla bire bir iletişime geçme ihtiyacı duyuyor. Tabii bu durum eğitim kurumlarına çeşitli zorluklar yaratabiliyor, çünkü bu şekilde düşünen tek bir veli yok. Onlarca ve hatta belki yüzlerce veli, çocukları hakkında detaylı bilgi edinmek istiyor.

Bir okul yönetim yazılımı olan OvB, velilere anlık bilgi akışı sağlıyor. Ödev konuları, ödev sonuçları, sınav tarihleri, sınav sonuçları, öğrencinin devamsızlık durumu ve öğrencinin genel performans ortalaması gibi pek çok metrik, veliler tarafından kolaylıkla görüntülenebiliyor. Bunun için velilerin yalnızca OvB sistemine giriş yapması ve sizin de öğrenci verilerini sisteme aktarmış olmanız gerekiyor. Böylece hem eğitim kurumu ve veliler arasındaki telefon trafiği azalıyor hem de veliler çocukları hakkında detaylı bilgilere anlık olarak ulaşabiliyor.

5️⃣ Okul Yazılımları Eğitim Kurumlarına Sınavlar Konusunda Yenilikçi Çözümler Sunar

online sınav yazılımı
Sınavları artık dert etmeyin!

Sınavlar, bir eğitim kurumunun adeta bel kemiğidir. Eğitimcilerin en çok zorlandığı konu ise sınav hazırlığı ve sınavların değerlendirilme sürecidir. Çoğu eğitim kurumunda halen bu tür işlemler için herhangi bir yazılım kullanılmaz ve tamamen el ile gerçekleştirilir. OvB, sınav hazırlama ve değerlendirme sürecinin hem daha akıllı bir hale getirilmesi hem de çok daha verimli olması amacıyla içerisinde pek çok modül bulundurur. OvB’nin sınav modülleri sayesinde klasik ya da test fark etmeksizin sınavların yapısı ne kadar karışık olursa olsun, sınavlar kolaylıkla hazırlanabilir. Ayrıca daha önce kullanılan tüm sınav formatları da OvB bünyesinde kayıtlı bulunur. Sınavların değerlendirme süreci ise OvB’nin en iyi performans gösterdiği konulardan birisidir. OvB, sınavları saniyeler içerisinde değerlendirebilir ve elde edilen tüm verilerin raporlama işlemleri için kullanılabilmesini sağlar. OvB aracılığıyla hazırlayabileceğiniz bu performans raporları sayesinde hem öğrencilerin velilerine detaylı bilgiler sağlayabilir hem de öğrencilerinizin performansını iyileştirmek için gerekli aksiyonları alabilirsiniz.

Bu raporlar ışığında yine OvB sistemini kullanarak öğrencilerin performansına ve eksiklerine uygun olarak etüt ya da ek dersler kurgulayabilir, kurguladığınız bu etüt ya da ek dersleri yine yazılım aracılığıyla ilgili tüm öğrencilere ve velilerine ulaştırabilirsiniz.

Görüldüğü üzere okul yazılımı kullanmak pek çok açıdan eğitim kurumunuza değer katıyor. Bir okul yazılımı olarak OvB kullanmak ise, eğitim kurumunuzdaki tüm sorumlulukların çok daha akıllı ve verimli bir şekilde yerine getirilmesini sağlıyor. Eğer siz de bir okul yazılımı kullanarak kurumunuzun yönetimini otomatikleştirmek istiyorsanız, hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bir okul yazılımı olan OvB hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeni Bir Şeyler Deneyin!

TEKLİF AL

Okul Yönetim Yazılımı

İlgili İçerik

Yorum Yap