Okul Öncesi ve Kreşlerde OvB’nin Okul ve Velilere Sağladığı 8 Önemli Kolaylık.

okul oncesi

Okul öncesi eğitim hizmeti veren kurumların velilerle iletişimi bir hayli önemli oluyor. Veliler yaşları fark etmeksizin çocuklarının eğitimiyle ilgili her detayı bilmek istiyorlar. Ancak söz konusu okul öncesi eğitim olduğunda bu duygu velilerde çok daha güçlü bir şekilde ortaya çıkıyor. Veliler çocuklarıyla ilgili her detayı öğrenmek istiyorlar. Bugün yemekte ne olduğu, ders programında nelerin bulunduğu ve çocukların durumu gibi pek çok husus veliler tarafından merak ediliyor.

Okul Öncesi Eğitimde Velilerle İletişim Çok Önemlidir

Okul öncesi eğitimde bir kurumun öğrencilerine sağladığı eğitimin kalitesi kadar velilere yapılan bilgilendirmelerin niteliği de önemlidir. Okul öncesi eğitim çocukların hayatında önemli bir yer kapladığından ve eğitimin ilk basamağı olduğundan veliler çocuklarının attığı her adımdan haberdar olmak istiyor. Bu durum velilerin en doğal hakkı olmakla birlikte eğitim kurumlarında görevli personellere çeşitli zorluklar yaşatabiliyor. Tamamen iyi niyetle ve merakla gerçekleştirilen telefon görüşmeleri genellikle kurum personellerinin mesailerinin büyük bir kısmını kaplıyor. Aynı şekilde yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler de bir hayli uzun sürüyor.

Bu durumun üstesinden gelebilmek için velilere kusursuz bilgi akışı sağlayan bir sistem kullanılması gerekiyor. Ancak okul otomasyon sistemlerinin birçoğu veli iletişimi konusunda yetersiz kalıyor. Yalnızca velilere duyuru yapılması gibi en ilkel sistemlerde dahi olan işlevleri karşılıyorlar. Yine de endişelenmenize gerek yok. Çünkü OvB sistemi var!

OvB sistemi ise eğitimde hem kurumlara hem de velilere yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Üstelik doğrudan okul öncesi eğitime yönelik bir versiyon dahi hazırlanıldı. Sistemin tasarımı sırasında klasik yönetim yazılımlarının tüm kronik problemleri belirlendi ve bunlar giderildi. Üstelik OvB uzun bir süre boyunca belirli eğitim kurumlarında test edildi. Böylece okul yönetimi konusunda daha önce hiç görülmemiş bir sisteme imza atıldı.

OvB’nin Okul Öncesi Eğitim İçin Hazırlanmış Bir Versiyonu Bulunuyor

Eğitim kurumları için dizayn edilen okul otomasyon yazılımları kesinlikle “okul öncesi eğitim” kurumlarının isteklerini karşılamıyor. İlkokul, ortaokul ve lise dönemlerinde karşılaşılabilecek problemler ve gerekli işlemler birbirinin neredeyse aynı oluyor. Ancak okul öncesi eğitimde velilere sağlanması gereken bilgilerin çok daha detaylı olması gerekiyor. Ayrıca klasik yönetim sistemlerinin kullanımı da bir hayli karmaşık olduğundan ne veliler ne de eğitimciler bu sistemleri kullanmak istemiyorlar. OvB ise tüm bu sorunlara çözüm getiriyor.

OvB’nin okul öncesi eğitim için hazırlanmış versiyonunda birçok modül yer alıyor. Kurum yöneticileri gerekli tüm duyuruları ek bir maliyet gerekmeksizin OvB sistemi üzerinden yapabiliyor. OvB Android ya da IOS uygulamasını indiren veliler, yapılan tüm duyurulardan anlık olarak haberdar oluyor. Bu modüllerden kısaca şu şekilde bahsedebiliriz:

  1. Günlük aktivite planlarının velilere sunulması.
  2. Yemek listelerinin velilere sunulması.
  3. Uyku saatlerinin velilere sunulması.
  4. Velilere kreş öğretmeni ya da yönetim tarafından duyuru / bildirim gönderilmesi
  5. Veliler için fotoğraf / video  galerilerinin oluşturulması.
  6. İlaç takip sistemi: Veli hangi tarih ve saatlerde hangi ilaçtan kaç ölçek verileceği bilgisini girer. Zamanı gelince OvB öğretmene ilgili detayları bildirim ile hatırlatır. Öğretmen de ilacı verince “İlaç Verildi” olarak işaretler ve veliye “İlaç Verildi” bildirimi düşer.
  7. Veliler gerekli durumlarda öğretmenlerine mesaj atabilir.
  8.  Canlı servis takip modülü 

Yukarıdaki listede yer alan tüm özellikler, OvB’nin anaokulu ve okulöncesi eğitim versiyonunda sistemin genel yapısına ek olarak bulunuyor.

OvB sistemi sayesinde veliler çocukları hakkındaki en ufak detaya dahi kolaylıkla ulaşabiliyor ve böylece eğitim kurumlarının iletişim yükü azalıyor. Üstelik normal şartlarda ciddi bütçeler ayırılması gereken “iletişim”, OvB sistemi sayesinde hiçbir maliyet gerektirmeksizin gerçekleştirilebiliyor. Eğer sizler de okulunuzun idaresini daha sistematik bir hale getirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak OvB sistemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özellikler

İlgili İçerik

Yorum Yap