Hakkımızda

OvB® - Okul Veli Bilgi Sistemi nedir? Kim tarafından kurulmuştur? Misyonu ve vizyonu nedir? Tüm bu soruların yer aldığı hakkımızda sayfasıdır.

OvB projesinin temeli, çeşitli kolejlerin okul yönetim yazılımları konusundaki şikayetleri üzerine 2014 yılında atıldı. Bu kurumlar oldukça “ünlü ve güvenilir” yazılımlardan faydalanıyor olmalarına rağmen yönetim konusundaki sıkıntıları gideremiyordu. Halihazırda kullanılan sistem ne yönetimi kolaylaştırmak konusunda ne de veli memnuniyeti konusunda kurumlara “benzersiz” faydalar sağlamıyordu. Tüm bu şikayetler üzerine biz kurumların tüm beklentilerini karşılayacak olan OvB projesini sağlam temeller üzerinde hayata geçirmeye karar verdik. 

Bu doğrultuda birçok eğitim kurumuyla iletişime geçtik, mevcut sistemlerin eksiklerini belirledik ve OvB ile tüm bu eksikleri gidermeyi hedefledik. Hem eğitim kurumları hem de saygın eğitmenler danışmanlığında projemizi oluşturmaya başladık.

OvB’yi klasik okul yönetim yazılımlarından ayıran, muadillerinden bir adım öne taşıyan başlıca yaklaşımlar ve sistemsel özellikler şunlardır:

 

  • Kullanıcılar, okul yazılımını hazırlayan firmaya kolay bir şekilde ulaşabilmelidir. OvB kusursuz bir yazılıma ve kolay bir kullanıma sahip olsa da zaman zaman çeşitli sorunlar yaşanabilir ya da kullanıcıların çeşitli soruları olabilir. Bu sebeple OvB sisteminde 7/24 canlı kullanıcı desteğine yer verdik. Canlı destek sayesinde yönetici, öğretmen ya da veli fark etmeksizin tüm kullanıcılar sorun yaşadığı her an tek bir tıklamayla OvB yetkililerine ulaşabilir.
  • Klasik okul yönetim yazılımlarında, sistemlerin efektif bir şekilde kullanılabilmesi için uzun eğitimler verilmesi gerekir. OvB ise muadillerinin aksine, kullanıcı dostu arayüzü ve gelişmiş yazılımı sayesinde uzun eğitimlerle kullanıcıların vaktini çalmaz. Sistem içerisinde yer alan tüm modüller kolaylıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Öğretmenler ve yöneticiler 30 dakikalık bir eğitim ile OvB’nin tüm özelliklerini efektif bir şekilde kullanabilir. Velilerin ise bu konuda herhangi bir eğitime ihtiyacı yoktur. OvB, zaman kaybını önler!
  • Bir eğitim kurumunda tüm görevliler yönetim yazılımı konusunda uzman olabilmelidir. Diğer okul yönetim yazılımları oldukça karmaşık bir kullanım şemasına sahip olduğundan genellikle bu sistemlerde görev dağılımı yapılır. Örneğin; kurumdaki belirli kişiler yönetim yazılımlarını kullanabilmek için eğitime tabi tutulur ve yıl boyunca yönetim yazılımlarıyla bu kişiler ilgilenir. Duyuru, etüt oluşturma, sınav oluşturma, değerlendirme raporları ve bildirimler gibi konularda sınırlı sayıda personelin sorumlu olması demek, bu personellerin mesailerinin büyük bir bölümünün yönetim yazılımlarına ayrılması demektir. Ayrıca bu personeller izinli olduğunda ya da kurumda bulunamadığında tüm bu görevlerin aksaması pek de şaşırtıcı olmayacaktır. Biz, OvB sistemiyle bu gibi sorunları tamamen ortadan kaldıracak işlere imza attık. OvB’nin kusursuz yazılımlarla oluşturduğumuz kullanıcı dostu arayüzü, kurumlarda yerine getirilmesi gereken işlemlerin çok daha zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Klasik yönetim yazılımlarının kronik sorunu olan “sistem yetkinliği” problemi de böylece aşılmış oluyor. Herhangi bir eğitmen, alacağı 30 dakikalık eğitim ile günde yalnızca 2 dakikasını ayırarak devamsızlık kontrolü, ödev verme, ödev kontrol etme, duyuru gönderme ve etüt oluşturma gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. OvB’nin kullanımında herhangi bir uzmanlık gerekmediği gibi en komplike sınavlar dahi 5 dakika gibi kısa bir sürede hazırlanabiliyor.

OvB’nin oluşturulma sürecinde eğitim kurumlarının muhtemel tüm problemleri analiz edilmiş ve bunların giderilmesini sağlayacak bir yazılıma imza atılmıştır. Yazılım oluşturulduktan sonra 2 sene boyunca bazı kurumlarda denemeler gerçekleştirilmiş, eksiklikler giderilmiş ve kurumların ihtiyaçları doğrultusunda yeni modüller geliştirilmiştir. Tüm bu süreçlerden sonra OvB sorunsuz bir şekilde Türkiye’deki eğitim kurumlarına sunulmuştur.

Türkiye genelinde 400’den fazla eğitim kurumu, okullarının idari işlerinin yönetimi kolaylaştırmak ve çok daha sistematik bir hale getirmek için OvB’den faydalanmaktadır.

Unutmayalım, veriler ile sağlanan bilgi, okulunuz için her şeydir

VERİLERDEN ELDE ETTİĞİNİZ BİLGİ, OKULUNUZU DAHA DA YUKARI TAŞIYACAKTIR